Program pre rodiny s deťmi v detskej zóne ITAPA EXPO 2022

Program pre rodiny s deťmi v detskej zóne ITAPA EXPO 2022

Na ITAPA Expo 2022 si nájde program celá rodina.

Už druhý septembrový víkend vás čakáme na nábreží Dunaja, predstavíme vám to najlepšie zo Slovenska a ponúkneme program pre celú rodinu. Deti milujú objavovanie aj experimentovanie, preto inovatívny festival ITAPA EXPO 2022 nezabúda ani na vaše ratolesti.

Počas dvojdňového podujatia, ktoré sa začína 9. septembra na Námestí M. R. Štefánika pri Eurovei v Bratislave, sa môžete tešiť na najpútavejšie exponáty slovenských pokrokových firiem a inštitúcií vrátane prototypov vystavených v slovenskom pavilóne na Expo Dubaj 2020. Príďte si pozrieť jedinečné exponáty - prvé slovenské vodíkové auto, vodíkový autobus, ultraľahké lietajúce prostriedky alebo fascinujúce novinky zo sveta robotiky a virtuálnej reality. Pozývame nielen nadšencov moderných technológií, ale aj deti a rodičov, na ktorých čaká množstvo  interaktívnej zábavy a kultúry.

Okrem jedinečnej technologickej expozície, ktorá bude sprevádzaná prezentáciami najlepších slovenských inovátorov a tvorcov, sme pripravili pestré aktivity aj pre deti:

  • First Lego League – postav si z lega vlastného robota, inšpiruj sa študentskými inovátormi (stánok "Robotická ZOO")
  • Formula Student (eFORMULA) – sadni si do kokpitu skutočnej formuly, ktorú postavili študenti Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Zážitok zaručený!
  • Artlandia – umenie na dosah - nechaj sa potetovať alebo trblietavo namaľovať, staň sa aspoň na okamih svojim vysnívaným hrdinom
  • Fotomat – urob si zaujímavú či bláznivú fotku priamo na podujatí ITAPA Expo alebo si vytlač vlastné fotky z mobilu
  • Stánok Matador – využi možnosť stať sa pretekárom a zúčastni sa virtuálnych automobilových pretekov.
  • Vedecké animácie Aurélium – otestuj vodivý potenciál jednotlivých kovov a staň sa tak vodičom elektriny. Si zvedavý ako rýchlo dokážeš reagovať na rôzne podnety? Zmeraj si postreh aj koordináciu! Bav sa s nami!
  • Eco Tour Thomasa Puskailera – nenechaj si ujsť interaktívny koncert známeho hudobníka a moderátora s kapelou, súčasťou sú eko pesničky, súťaže aj zaujímavé eko-fakty (v rámci sobotného programu)
  • Zahraj sa na zdravotnú sestričku – z odberu krvi už žiadny stres, príď si vyskúšať, ako sa dá odobrať krv na umelej ruke (stánok "Sci-fi zdravotníctvo")

Ak si už z hier vyrástol, príď medzi študentov. Dozvieš sa veľa zaujímavostí, inšpiruj sa prezentáciami začínajúcich inovátorov a získaj informácie o inovatívnych spôsoboch vzdelávania.

Ani večer dobrá nálada neutícha, pozývame vás na koncert kapely Le Payaco alebo slovenskú premiéru filmu Amazing Planet od Filipa Kuliševa.

Podrobný program dvojdňového podujatia nájdete na:  https://itapaexpo.sk/#program

MAPA PODUJATIA