Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja tisíce návštevníkov

Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja tisíce návštevníkov

Prvý deň na ITAPA EXPO prilákal na nábrežie Dunaja tisíce návštevníkov na slovenské premiéry inovácií

  • V slovenskej premiére bola odhalená štúdia športového vodíkového automobilu MH2
  • Návštevníci mali najväčší záujem o exponáty zo slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020
  • Stoličky na námestí M. R. Štefánika boli počas premiéry filmu Filipa Kuliševa zaplnené do posledného miesta

Bratislava, 10. 9. 2022 – ITAPA EXPO na nábreží Dunaja pri obchodnom centra Eurovea dnes pokračuje druhým dňom nabitým programom. Na návštevníkov čakajú exponáty a inovácie z úspešnej slovenskej expozície DUBAJ EXPO 2020 a množstvo zaujímavých diskusií na aktuálne témy energetickej efektívnosti, šetrenia energiou, alternatívnych zdrojov pohonu vozidiel, mobility a robotiky.

Veľkej pozornosti sa počas prvého dňa ITAPA EXPO tešila štúdia vodíkového auta MH2, vírnik NISUS, autobus na vodíkový pohon, inovatívne bicykle, ultraľahké lietadlo Viper a robotické exponáty. Veľkému záujmu sa tešila Robotická ZOO so slovenskými stredoškolskými reprezentantmi na tohtoročných robotických majstrovstvách sveta, ako aj s robotmi s Národného centra robotiky.

„Vďaka možnosti zoznámiť sa s originálnymi slovenskými nápadmi a inováciami pomáhame budovať povedomie o tom, že aj malá krajina ako Slovensko môže zaujať vo svetovom meradle, čo sa ukázalo aj v prípade úspechu slovenského pavilónu na EXPO DUBAJ 2020. A je to v podstate naša šanca ako uspieť v medzinárodnej ekonomike, lebo len vďaka nápadom a inováciám napredujú aj iné menšie krajiny ako Fínsko, Holandsko, či Estónsko,“  povedala Dana Kršáková, organizátorka ITAPA EXPO.

Nemenej zaujímavý program priniesli na ITAPA slovenské vysoké školy a inštitúcie verejnej správy, ktoré prezentujú prácu študentov a výsledky inovačných programov a snažia sa napríklad pre prácu v štátnom IT zaujať mladých ľudí.

ITAPA EXPO prebieha celú sobotu až do 20. hodiny. Po zotmení sa je tiež na čo pozerať. Piatková premiéra filmu slovenského fotografa a cestovateľa Filipa KulIševa  - Amazing Planet - prilákala stovky ľudí a námestie pri Eurovea bolo zaplnené do posledného miesta. A repríza bude aj v sobotu večer.